در ادامه نکاتی را به شما ارائه می نماییم که باید آنها را در دو هفته ی اول مهاجرت به کانادا خوب به خاطر داشته باشید:
منابع مختلف اطلاعاتی و تمامی مراجعی را که اطلاعات آنها می توانید به اقامت راحت شما در کانادا کمک کند را شناسایی نمایید. 
سازمات خدمات مهاجرت به کانادا را در شهر یا ایالتتان شناسایی نمایید و از خدماتی که می تواند به شما ارائه نماید مطلع شوید. برخی از این سازمان ها با استفاده از منابع مالیاتی ساکنین کانادا امکاناتی را برای کمک به اقامت راحتتر مهاجرین فراهم می نمایند. معمولا با یک جستجوی ساده می توانید نزدیکترین مرکز خدمات مهاجرتی به شهریتان را بیابید. 
فورا جهت دریافت کارت بیمه درمانی دولتی اقدام نمایید. این کارت برای شما این امکان را فراهم می آورد که از مراقبت های پزشکی که از محل مالیات ساکنین کانادایی به افراد اختصاص داده می شود برخوردار شوید. به همین منظور باید در اولین فرصت برای دریافت این بیمه اقدام نمایید. کارت بیمه سلامت یکی از مهمترین اسنادی است که در طول اقامت در کانادا به کارتان خواهد آمد. 
جهت دریافت شماره بیمه اجتماعی ((Social Insurance Number (SIN) اقدام نمایید. بدون داشتن این شماره نمی توانید در کانادا شغل داشته باشید. به همین منظور در اولین فرصتی که وارد کانادا شدید باید جهت دریافت این شماره اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با جستجوی عنوان Social Insurance Numberمطالب سایت های کانادایی را در این مورد مطالعه کنید. 
با استفاده از آدرس خود در کانادا به دنبال دریافت شهروندی یا عنوان مهاجر در کانادا ((Immigration Canada (CIC) باشید تا به این طریق بتوانید کارت اقامت دائمی خود را از طریق پست الکترونیکی(mail) دریافت نمایید. می توانید آدرس آنلاین خود را از طریق آدرس الکترونیکی www.cic.gc.ca/english/information/change-address.asp ثبت کنید. 
یک حساب بانکی در کانادا افتتاح کنید. سایت های بانکی کانادا به خوبی می توانند شما را در زمینه ی افتتاح حساب بانکی و همچنین مدیریت امور مالی راهنمایی کنند. 
یک نقشه تهیه کنید و با استفاده از آن در شهر گردش کنید و از تمامی مراکز خدماتی محلی اطراف محل زندگیتان مطلع شوید. این کار همچنین کمک خواهد کرد که شهر محل زندگیتان را بهتر بشناسید. علاوه بر این با گشت و گذار در شهر می توانید بهترین مسیرها با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را بیابید. این کار به شما کمک خواهد کرد که بتوانید به راحتی و با اقتصادی ترین روش از مکانی به مکان دیگر در شهر سفر کنید. منابع اطلاعاتی زیادی همچون سایت های اینترنتی و همچنین ایستگاه های حمل و نقل عمومی در اختیار شماست تا بتوانید سیستم حمل و نقل عمومی در کانادا را بهتر بشناسید. 
روش مناسب استفاده از تماس های تلفنی و همچنین دسترسی به اینترنت را بیابید. برای این کار می توانید از افراد محلی یا دوستان و بستگانی که قبلا به کانادا سفر کرده اند و ویزای کانادا را دارند کمک بگیرید. 
شماره تلفن اضطراری ملی کانادا را برای مهاجرت به کانادا به خاطر بسپارید. 911 . اگر در شرایط بحرانی پزشکی یا امنیتی قرار گرفتید بی درنگ با این شماره تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. 
اگر تا کنون در شغلی استخدام نشده اید بهتر است هرچه سریعتر جستجو برای کار را آغاز کنید. می توانید با مراجعه به مراکز سازمان های امور مهاجرت در کانادا از اطلاعات موقعیت های شغلی موجود، نحوه ی جمع آوری رزومه جهت استخدام در کانادا، برنامه های مدد کاری و موارد دیگر مطلع شوید. با استفاده از برنامه جامع خدمات مهاجرتی که در وبسایت شهروندی و مهاجرت در کانادا (CIC) به آدرس www.cic.gc.ca/english/newcomers/map/services.asp  می توانید موقعیت شغلی مناسب خود را بیابید.
اگر زبان اول شما انگلیسی یا فرانسوی نیست، برنامه ای بریزید و هرچه سریعتر مهارت خود را در این دو زبان تقویت کنید. مردم کانادا بسیار سخاوتمند هستند. با استفاده از مالیات هایی که آنها پرداخت می کنند کلاس های زبانی دایر می شود که شما می توانید با استفاده از انها مهارت خود را در این دو زبان تقویت نمایید. نحوه ی تشکیل این کلاس ها طوری است که همگان می توانند در آن شرکت کنند. این کلاس ها در صبح و بعد از ظهر و حتی در ایام آخر هفته تشکیل می شوند. از نکات جالب در این رابطه این است که برای کسانی که فرزندی دارند که نیاز به مراقبت دارد، این امکان وجود دارد که فرزند خود را به مراکز مراقبتی بسپارد و از کلاس های زبان استفاده کند. 
برای خرید یا اجاره خانه اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات در این زمینه می توانید مقالات بعدی ما را در زمینه ی نحوه ی انتخاب خانه در کانادا مطالعه نمایید. 
فرزندان خود را در مدرسه ثبت نام کنید. قبل از دریافت ویزای کانادا لازم است بدانید سیستم آموزشی کانادا به گونه ای است که کودکان در ابتدا وارد مدارس ابتدایی می شوند و پس از آن دوره ی متوسطه را طی می نمایند تا برای ورود به دانشگاه آماده شوند. این دو دوره مجموعا 12 سال خواهد بود. 
در مورد گزینه های تحصیلی موجود برای بهبود شرایط تحصیلی خود در کانادا اطلاعات جمع آوری کنید. شرایط تحصیلی در ایالات مختلف کانادا در وبسایت های آموزشی این ایالت ها قابل دسترسی است که شما می توانید با توجه به ایالتی که در آنجا اقامت دارید شرایط ادامه تحصیل خود را بررسی نمایید. 
شرایط مدارس عمومی و خصوصی موجود در منطقه ی خودتان را مورد بررسی قرار دهید. در کانادا در درجه اول مسئولیت آموزش و پرورش کودکان با والدین است و آنها باید تصمیم بگیرند که علاقه دارند فرزندشان در مدارس یا چه آموزه هایی مواجه شوند و چگونه پرورش یابند. 
اگر قصد دارید در کانادا رانندگی کنید، برای دریافت گواهینامه ی رانندگی کانادایی اقدام نمایید. احتمالا با استفاده از گواهینامه رانندگی کشور خودتان می توانید برای مدت کوتاهی در کانادا رانندگی کنید اما سریعا باید برای دریافت گواهینامه ی کانادایی اقدام نمایید. قوانین کانادا برای رانندگانی که بدون گواهینامه اقدام به رانندگی می کنند بسیار سختگیرانه است و جرائم سنگینی برای این رانندگان در قانون این کشور پیش بینی شده است. 
در مورد قوانین کانادا و حقوق و مسئولیت های مدنی خود به عنوان ساکن کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید. دادگاه ها در کانادا به مسائل حقوقی و اختلافات بین افراد و همچنین بین افراد و ارگان های مختلف رسیدگی می کنند. در صورتی که درمهاجرت به کانادا با مشکل حقوقی روبرو شوید به راحتی می توانید از وکلای قانونی این کشور استفاده نمایید تا در دادگاه از حقوق شما دفاع شود. 
یک پزشک یا مرکز درمانی مناسب در نزدیکی محل زندگیتان بیابید تا در صورت نیاز به آن مراجعه نمایید. با مراجعه به پزشک یا مرکز سلامت یک وقت ملاقات مشخص نمایید تا برای بررسی های پزشکی و همچنین واکسیناسیون های مورد نیاز به آنها مراجعه نمایید. تمامی این اقدامات را می توانید با استفاده از کارت بیمه سلامت دولتی خود انجام دهید. 
برای دانستن نکات بیشتر حتما به صفحه ی ما در آپارات سر بزنید ...